5 kroků ke skvěle napsanému inzerátu o pronájmu

Rychle pronajmout nemovitost. Základem je dobře napsaný inzerát o pronájmu. Co je klíčem ke snadnému oslovení zájemce?

Nejde jen o popis inzerátu, váš inzerát musí být líbivý od prvního pohledu. Musíte zaujmout natolik, aby byl člověk ochotný se o vás dozvědět více.

Výstižný nadpis

Nadpis musí být krátký a dobře specifikovaný. Měl by cílit na ty skupiny lidí, které hledáte. Specifikujte si svou cílovou skupinu a stylizujte jak nadpis, tak i celý inzerát. Je rozdíl, pokud napíšete „Pronajmu byt na okraji Prahy“ nebo „Pronajmu zařízený byt 3+1 v klidné části Prahy“. V druhém případě jsme byt více specifikovali a z nelíbivého okraje jsme udělali klidné místo, které hned zní lépe. Tento nadpis by tak mohl cílit na rodiny s dětmi.

Fotky, které zaujmou

Fotografie nemovitosti, interiéru, případně i exteriéru. Nafoťte vše, co „nabízíte“. Vaše fotografie jsou často tím, díky čemu vám zájemce nakonec zavolá. Měly by být kvalitní, kontrastní a vyfocené v ideální kompozici a z dobrého úhlu.

Pořizujte fotografie na přístroji, který umí opravdu pěkné fotky – ideálně se vyhněte mobilním telefonům nebo starým kompaktům. Pokud se sami na focení necítíte, řekněte někomu, kdo to umí. Přizvěte si i profesionála, výsledek za to stojí.

Byt ve skvělém stavu

Vaše nabízená nemovitost musí být v technicky a esteticky dobrém stavu, tzn. nic nesmí odpadávat a vše musí fungovat. Před pronájem se do nemovitosti vyplatí investovat.
Pokud víte, že něco nefunguje, opravte to, než se pustíte do inzerce. Pro pěkné fotografie dbejte na celkový estetický dojem.

Byt či dům na fotografiích musí by měl být čistý, uklizený a ideálně prosluněný. Nefoťte v noci nebo za šera. Fotografie musí nalákat budoucí nájemníky. Ukažte jim, že se jim tu bude dobře bydlet.

Nezatajujte ani nepřibarvujte

Při samotném psaní inzerátu pište poutavě, ale nepřibarvujte si realitu a vyhněte se jakémukoli zatajování. Takové praktiky by se vám v budoucnu mohli vymstím.

Popisujte reálný stav věcí i s případnými problémy. Mnoho lidí takový přístup ocení a inzerát bude považovat za věrohodný.

Pokud v inzerátu nemovitost vychválíte až do nebes a zájemce při prohlídce zjistí, že to tak úplně nebyla pravda, ztratíte čas jak vy tak on.

Informace, které rozhodně nevynechat

V popisu nemovitosti byste neměli vynechat údaje o bytě, domě, ale také lokalitě. Nezapomínejte uvádět cenu, za kterou chcete nemovitost pronajímat, a to včetně nebo bez záloh za energie a dalších poplatků.

Co do inzerátu patří:

 • dispozice bytu
 • typ stavby (panelák, cihlový dům…)
 • patro, s výtahem či bez
 • stav bytu/ domu
 • vybavení bytu
 • typ vytápění
 • orientace oken
 • lokalitu
 • dostupnost služeb
 • balkon/sklep/garáž/parkování
 • cenu
Facebook komentáře

Odebírejte newsletter

Sledujeme za Vás vše kolem nájemního bydlení. Nechte si posílat email s nejdůležitějšími novinkami!