9 způsobů, jak se zbavit cigaretového zápachu v bytě

Pronajímáte byt, nájemníci se vám odstěhovali a vám po nich zůstal nepříjemný odér cigaretového kouře? Jak se zbavit se všudy prostupujícího zápachu a byt opět vyvonět? Přečtěte si naše vyzkoušené tipy.

Větrejte, co to jde

Větráním zásadně eliminujete nepříjemný cigaretový odér z místností. Větrejte ideálně často polootevřeným oknem, ideálně dvěma okny, aby se vytvořil mírný průvan. Čerstvý vzduch je příjemný, sice nedokáže ihned odstranit zápach z nábytku či koberců, ale rozhodně pomůže.

Ocet

Do místnosti umístěte misku nebo sklenici s octem. Ať se to nemusí zdát, ocet dokáže vytáhnout „spálený“ zápach z nábytku. Funguje skvěle také jako dezinfekce na nábytek. Můžete s ním čistit také kožený nábytek. Po jeho použití nezapomeňte nábytek ihned naimpregnovat příslušným roztokem.

Jedlá soda

Většinou ji máte též běžně doma. Soda dokáže vyčistit kde co. Na cigaretový zápach působí také. Nasypte jedlou sodu na talířek a položte ho do ledničky. Soda se o nepříjemný odér postará. Nasypte sodu také na koberec, nechte pár minut účinkovat a jednoduše vysajte.

Kávová zrna

Celá pražená kávová zrna nasypte do látkového sáčku. Sáčky rozmístěte po bytě. Nechte je několik dní ležet. Postupným procesem dokáží nasávat zápach ze vzduchu.

Dřevěné uhlí

Dřevěné uhlí působí podobně jako kávová zrna. Rozmístěte kusy uhlí po bytě (můžete nasypat do misky nebo položit na talířek), samo uhlí pak vzduch vyčistí, a to dokonce rychleji než káva.

Svíčky a aroma lampy

Plamen svíčky jako takový dokáže spálit cigaretový zápach ve vzduchu a tím ho vyčistit. Rozmístěte svíčky po bytě a pod dohledem nechte hořet. Skvěle působí také lampy s aromatickými oleji.

Citrusy

Citrusy příjemně voní a když usychají, je jejich ještě intenzivnější. Slupky citronů, limetek či pomerančů naaranžujte po bytě v miskách nebo umístěte přímo k topení. Bytem se vám poline jejich svěží vůně.

Žárovky přitahují cigaretový zápach

Ne každý ví, že žárovky přitahují cigaretový kouř. Jakmile rozsvítíte, zápach se znovu z žárovek začne šířit místnostmi. Vyhněte se žárovkám a pokud je stále v bytě máte, vyměňte je co nejdříve.

Perte, čistěte

Co dodat? Prací prášek, chemie, čistidla a jiné rozhodně pomáhají. Snažte se vše v bytě vydezinfikovat, vyčistit a vyprat – od záclon, přehozů do nábytek a koberce. Koberce doporučujeme čistit párou, která je ke tkanině šetrná.Facebook komentáře

Odebírejte newsletter

Sledujeme za Vás vše kolem nájemního bydlení. Nechte si posílat email s nejdůležitějšími novinkami!