6 tipů, jak se zbavit zvířecích chlupů v bytě

Chlupaté zvířecí mazlíčky máme rádi do té doby, než se nám jejich chlupy ocitnou všude v bytě, a to doslova. Domácí mazlíčky si mohou nájemníci do bytu pořídit i bez vědomí a souhlasu pronajímatele, žádný totiž podle zákona nepotřebují. Více čtěte v článku Zvíře v bytě. Jak se zvířecích chlupů v bytě zbavit? Máme pro vás několik účinných variant, které pomohou byt chlupů nadobro zbavit.

Lepicí válečky a kartáče

Pořiďte si lepicí válečky s odtrhovací papírovou vrstvou. Přejížděním po nábytku a textiliích pochytáte velké množství chlupů.

Zkusit můžete také speciální kartáče. Fungují tak, že chlupy chytají na štětiny. Musíte ale vybrat ten pravý kartáč, který je účinný na danou srst.

DIY verzí může být i obyčejná lepicí páska, kterou omotáte kolem ruky lepicí stranou ven a přejedete přes nejvíce chlupy zasažená místa.

Rukavice na čalouněný nábytek

Na čalouněný nábytek použijte obyčejnou gumovou rukavici. Nasaďte si ji, navlhčete a přejeďte jí po koberci nebo po čalounění. Rukavice chlupy pochytá.

Můžete použít také tzv. antistatické rukavice, které si účinně poradí se všemi druhy zvířecích chlupů. Na první pohled vypadá možná obyčejně, hladká lepivá vrstva ale produkuje elektrostatický náboj, a tak chlupy posbírá.

Výkonný vysavač na koberce

Bez vysavače se ale neobejdete. Rukou se všechno sesbírat nedá. Na větší plochy potřebujete výkonný vysavač s rotační hlavicí, který je schopný chlupy vysát. To vám práci výrazně usnadní.

Prací program na bytové textilie

Bez pračky se neobejdete též. Co jde hodit do pračky, to vyperte. Závěsy, deky, potahy a podobné můžete vyprat a zbavit se tak většího množství chlupů. Kratší srst se ale do látky může zapíchnout a nechce se jí pustit se. Podívejte se, jestli je vaše pračka vybavená speciálním pracím programem, který i toto dokáže vyřešit.

Používejte větší objem vody, přeperte textilii, pak se zbavíte chlupů nejúčinněji.

Lapač chlupů do pračky

Pokud nedisponujete pračkou se speciálním programem na odstraňování chlupů, nezoufejte, máme pro vás speciální trik. Do bubnu pračky přidejte klasickou houbičku na mytí nádobí. Na hrubou stranu se chlupy přichytí. Podobně zafunguje i větší natáčka na vlasy se suchým zipem nebo speciální kuličky do pračky, které se dají koupit v drogeriích.

Sušička pro textilie bez chlupů

Na co je krátká pračka, to dodělá sušička. Máte sušičku? Tak to je výhra. Proudění vzduchu dobře odstraňuje chlupy z každého kusu textilie.

Doporučujeme vyzkoušet co nejvíce z výše uvedených způsobů. Každý z nich se může na odlišnou srst hodit trochu jinak. Brzy jistě přijdete na to, který je pro vás nejúčinnější.Facebook komentáře

Odebírejte newsletter

Sledujeme za Vás vše kolem nájemního bydlení. Nechte si posílat email s nejdůležitějšími novinkami!