Top 10 tipů pro nastavení Airbnb, které možná neznáte

Založit si profil s Vaší nemovitostí na Airbnb je velmi snadné a intuitivní. O čem ale otevřeně Airbnb nemluví je to, jaké byty vybírá na první stránku pro hosty, kteří si zrovna vybírají ubytování. Podívejte se na naše interní tipy a zkušenosti: 

1. Správné fotografie

Základem úspěchu jsou světlé útulné fotky, které dělá profesionál. Vždy se podívejte na náhled na svém počítači a telefonu, jak Vám ladí fotografie na profilu bytu k sobě na úvodní stránce. Zkuste zahrnout mezi první fotografie co nejvíce o své nemovitosti – hlavní ložnici, kuchyni, jídelnu a zaměřte na velká pozitiva jako je terasa, zahrada či balkon. Do fotografa investujte, lidé vybírají očima – najděte někoho, kdo už má zkušenost s focením interiérů určené pro krátkodobé ubytování. 2. Emoji v názvu

Správně zvolený název upozorňuje na počet ložnic, speciálních částí ubytování jako balkon nebo bazén a také obsahuje hvězdičky nebo srdíčka. Nevěříte? Jde o způsob, jakým se můžete odlišit od ostatních názvů bytů a budete lépe zapamatovatelní.

3. Souhrn v textovém popisu

Jaké 4 nejlepší věci může Vaše ubytování nabídnout? Doporučujeme použití krátkých vět v odrážkách pro rychlou přehlednost. Dáte možnost potenciálním hostům si Vás zapamatovat a pomůžete jim se rychleji zorientovat na Vaší stránce bytu. 

4. Sleva pro první rezervace

Pokud chcete být vidět hned od začátku, máte možnost nastavit 20% slevu pro první hosty. Tímto si zajistíte malou ikonku u fotografie se slevou u svého ubytování, získáte rychleji první hosty, hodnocení a propagaci Vašeho ubytování.

5. Zrušené rezervace

Beztrestně máte nárok na 1 zrušenou rezervaci z Vaší strany ročně. Pokud by se Vám stalo, že rezervací bude více, počítejte s penalizací 50-100$, částku za rezervaci vrácenou hostovi a poškození Vaší pověsti na Airbnb. Pravděpodobně Vám zablokují tyto zrušené dny v kalendáři, v horším případě dokonce zablokují profil a můžete přijít o status superhostitele.

6. Nastavení kalendáře

Osvědčilo se nám otevřít kalendáře bytů na 12 a více měsíců dopředu. Airbnb tímto dáte najevo, že s Vámi dlouhodobě může počítat jako s partnerem a že jen nezkoušíte pronajmout byt na měsíc v létě. Algorytmy Airbnb vyhodnocují jako preferovaného partnera právě ty ubytovací zařízení, které mají otevřen kalendář na co nejvíce dní do budoucna.

7. Délka rezervací

Zatímco chcete mít kalendář co nejvíce obsazený za co nejlepší ceny, po otevření kalendáře na rok dopředu se můžete setkat se zájmem hostů o delší pobyty. Proto doporučujeme první dva týdny nastavit restrikce na krátké rezervace, dvě noci maximálně, aby Vaše nemovitost nasbírala co nejdříve a co nejvíce hodnocení a také Vám tyto rezervace pomohou otestovat správnost nastavení a vybavení Vašeho bytu. 

8. Rychlost odezvy

První dojem je velmi důležitý, proto ať už využíváte automatické zprávy, nebo si píšete s každým hostem napřímo, odpovídejte vždy co nejrychleji. Rychlost odezvy by neměla klesnout pod 90%.

9. Aktivní cenotvorba

 Airbnb miluje aktivní uživatele, stejně jako rychlé odpovědi oceňuje uživatele, kteří často mění cenu. Existuje několik softwarových řešení, které za Vás cenotvorbu udělají a budou dělat aktualizaci denně za Vás, ale počítejte s tím, že si povedete vždy nejlépe, pokud si i ceny v těchto programech přizpůsobíte Vašim zkušenostem a situaci.

10. Ověření profilu

Můžete svůj byt napojit přes spoluhostitele na někoho, kdo má status superhosta? Super! Můžete svoji nemovitost uložit do seznamu přání (wish list) jiných profilů, které užíváte? Udělejte to! Ověřte svůj email, občanský průkaz a telefon. Nezapomeňte přidat detaily své živnosti či firmy pro další profesionální nastavení, které si tím otevřete.

Hodně štěstí! 


Pavel Nádvorník, CEO  Carebnb
www.carebnb.cz
Facebook komentáře

Odebírejte newsletter

Sledujeme za Vás vše kolem nájemního bydlení. Nechte si posílat email s nejdůležitějšími novinkami!