Současné technologie a trendy v krátkodobém ubytování. Buďte pronajímatel profesionál.

Možná se staráte o 5 bytů, možná už jich máte 20 a říkáte si, jak je možné, že někdo může provozovat 100 či 500 bytů najednou? Odpovědí je automatizace, technologické vychytávky a jednoduchost. V dnešním článku se podíváme na několik užitečných pomocníků, které využijete v jakémkoliv počtu bytů a ušetříte si spoustu času.

Property Management System a nebo Channel Manager?

Software, poskytující sloučení kalendářů z různých zdrojů, těm říkáme Channel Manager. Oproti tomu, jeho rozšířenou verzí je Property Management System, kde můžete kromě synchronizace kalendářů očekávat i statistiky, komunikaci s hosty na Airbnb nebo Booking.com, a zmíněné automatizace. Některé, jako automatická zpráva pro hosta po rezervaci, či před odjezdem, aby věděl, kde a kdy může nechat klíče, Vám mohou ušetřit i několik hodin týdně. Ty velké a známé Property Management Systémy mají i stovky integrací (spojení) s aplikacemi pro úklidy, účetnictví, platby, portály, exkluzivními cestovatelskými kluby pro nekonečné množství automatizací Vašeho provozu.
Legální povinnosti a kniha ubytovaných

Každý ubytovatel musí hlásit všechny cizince cizinecké policii, a navíc musí všechny detaily uchovávat v domovní knize a platit poplatek z pobytu. Bez pomoci je to u větších kapacit horor. Naštěstí dnes existuje několik typů služeb, které Vám s knihou ubytovaných pomohou, některé dokonce umí automaticky hlásit cizince, či kompletovat report pro poplatek z pobytu.

Jak efektivně měnit ceny? 

Asi každý už dnes zaznamenal, že ceny letenek jsou vyšší jeden den a nižší zase jiný den a mohou se měnit dokonce i během dne. Myslíte si, že tyto změny někdo dělá manuálně? Omyl. Tento systém převzaly i společnosti věnující se dynamické cenotvorbě a ty za Vás mohou cenu upravovat několikrát denně. Většina těchto chytrých pomocníků lze především využít jako rádce – uvidíte, kolik Vašich sousedů má byt zarezervováno a podle toho jaký je zájem o Vaši lokalitu můžete nastavit vhodnou cenu. Je ale potřeba si uvědomit, že cenotvorba je alfou a omegou celého podnikání a manuální zásahy na denní bázi jsou pro nejvyšší zisk nutné. Výhodou také je, že častější úprava cen upozorňuje Vaše portály na Vaši konstantní aktivitu a často Vás díky tomu také rádi protlačí na lepší pozici pro hosta, který hledá ubytování. Portály prostě chtějí aktivní uživatele.

Bezpečné ubytování hostů v době Covidové

Nechcete se Vy nebo Vaši hosté potkávat osobně? S tímto problémem Vám může pomoci několik check-in alternativ:

  • Digitální lockbox, který umístíte na fasádu Vašeho domu, či využijete servisu externí společnosti
  • Wifi zámek, který se odemkne pomocí aplikace či sms kódem
  • Kódová klávesnice u domu či bytu
  • Kódová klika s číselnou kombinací
  • Vyzvednutí klíčů na recepci / v kanceláři poblíž Vašeho ubytování
  • Využití externí společnosti na předávání klíčů

Dobrý den, můžete mi poslat heslo na wifi?

Že jste tuto větu slyšeli naposledy před hodinou? Pořiďte si buď online formulář, který z Vás před hostem udělá top profesionálního hostitele a nebo online domácí manuál, který hostu zašlete společně s check-in instrukcemi. Zamezíte tím otázkám ohledně wifi, nejbližší tramvaje či obchodu, nebo jak se zapíná digestoř. Vše, včetně videí, můžete do těchto instrukcí vložit.

Extra položky zpoplatněné hned a jednoduše

Každý host má specifická přání a vy je rádi zařídíte, ale nemáte platební terminál, nechcete čekat na platbu převodem a nechcete vybrat hotovost. Existují společnosti, které toto dokáží zprostředkovat za Vás – ať už využijete možnosti vytvoření platby přes platební portál a zaslání jednoduchého linku hostům nebo QR kód, který hosty navede k zaplacení za extra služby a doplňky, tyto platby se většinou ukáží na Vašem účtě jako potvrzené za minutku. Velmi dobře fungují i možnost zaslání QR kódu nebo webové stránky pro extra rezervace, zničený nábytek od hosta či extra úklid. Za nás doporučujeme!


Pavel Nádvorník, CEO Carebnb
www.carebnb.cz
Facebook komentáře

Odebírejte newsletter

Sledujeme za Vás vše kolem nájemního bydlení. Nechte si posílat email s nejdůležitějšími novinkami!