Nájemní byt 100% obsazený i přes léto. Jde to i bez starostí

Máte nájemní byt? Pronajímali jste krátkodobě, ale nato přišla krize, která zatřásla nájemním trhem po celém světě? Dvě třetiny pronajímatelů začaly v důsledku koronavirové krize pronajímat své nemovitosti dlouhodobě. Snaží se tak minimalizovat vzniklé a budoucí ztráty. Krátkodobý pronájem vlivem celosvětové pandemie takřka ze dne na ten zamrzl. Správcovské firmy nabízející dlouhodobý pronájem díky aktuální situaci rostou i o 200 %. Jak fungují a co pronajímatelům nabízejí?

Neriskuji. Vsázím na jistotu

Většina pronajímatelů začala po zkušenostech s rizikovostí krátkodobého pronajímání nabízet své nemovitosti zájemcům o dlouhodobý pronájem. Krátkodobý pronájem je lákavý především díky tomu, že můžete jako pronajímatel vydělat více. S pronájem je ale spousta práce – od hledání stále nových nájemníků, po úklid a opravy bytu. Ekonomická krize, která ze dne na den zastavila turistický ruch, ukázala, že dlouhodobý nájemník se vyplatí více než neposední turisté.

Chci si užít léto a nechci nemít s pronájmem starosti

Ani dlouhodobý pronájem není bez starostí. Zatímco u krátkodobých pronájmů se musíte o byt starat průběžně, u dlouhodobého vás může za čas překvapit hotová pohroma. Vybydlený byt, prasklé těsnění u pračky, které sousedům vytopilo byt apod.

Řešením mohou být správcovské firmy, které se specializují na dlouhodobé pronájmy. Takových firem je na trhu nespočet (Tvůj Správce, Ideální Nájemce, Dokonalý nájemník atd.). Důležité je vybrat tu správnou, které se nebudete bát svěřit svůj majetek i na několik let.

Co všechno správcovské firmy zařídí?

Správcovské firmy poskytují majitelům bytů k pronájmu službu, která zahrnuje: obsazení bytu vhodnými nájemníky, komunikaci s nájemníky, řešení potíží s neplatiči, zajištění technické správy bytu, kontroly bytu, a především gruntují pravidelné platby nájemného.

Kolik taková služba stojí?

Cenu většinou není fixní a odvíjí se od výše nájemného – platí se tzv. provize z nájmu. Avšak vy, jako majitel bytu, si s firmou můžete dohodnout výši garantovaného nájemného, které budete očekávat každý měsíc na svém účtě.

Bojíte se svěřit svůj majetek správcovské firmě? Existují také alternativy, jak mít byt v pořádku a nemuset se o něj starat. Firma Tvůj Správce nabízí také službu tzv. Hodinový Správce, který vám v bytě zajistí všechny nutné pravidelné roční kontroly.Facebook komentáře

Odebírejte newsletter

Sledujeme za Vás vše kolem nájemního bydlení. Nechte si posílat email s nejdůležitějšími novinkami!